دانشگاه پیام نور بجنورد

دانشگاه پیام نور بجنورد

تاریخچه

دانشگاه پیام نور بجنورد در یک نگاه

در حال حاضر دانشگاه پیام نور بجنورد با دارا بودن بیش از ۴۰۰۰ دانشجو که در ۹ گروه آموزشی و ۸۷ رشته متنوع تحصیل می کنند بعنوان بزرگترین دانشگاه استان و اولین دانشگاه دولتی این استان نیز می باشد. این دانشگاه در سال ۶۸ با شعار محوری آموزش برای همه، همه جا و همه وقت در پنج رشته علوم تربیتی، مدیریت دولتی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی و جغرافیا در محیط استیجاری با حداقل امکانات فعالیت آموزشی خود را شروع کرد و هم اکنون با مالک بودن پنجاه هزار متر مربع فضا و ۱۵۰۰۰ متر مربع فضای اداری، آموزشی، فرهنگی و ورزشی دارای امکانات و توانمندیهای بسیار مطلوب ذیل می باشد:

الف) حوزه آموزش :

۱- تعداد کل دانشجویان این دانشگاه بیش از ۴۰۰۰ نفر می باشد که در ۹ گروه آموزشی : ادبیات فارسی و زبان های خارجی، الهیات و علوم اسلامی، علوم اجتماعی، علوم پایه، علوم تربیتی و روانشناسی، علوم کشاورزی، فنی و مهندسی، مدیریت، اقتصاد و حسابداری و هنر و معماری در ۸۷ رشته متنوع در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می باشند.

۲- دوره کارشناسی ارشد : این دانشگاه از سال ۸۲ در رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

۳- دانش آموختگان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد : تا پایان سال تحصیلی ۹۳-۹۲ بیش از ۷۰۷۰ نفر در مقطع کارشناسی و ۱۵۸ نفر در مقطع کارشناسی ارشد از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. لازم به ذکر است ۳۲% از آنان مرد و ۶۸% زن بوده اند.

ب) اعضای علمی :

این دانشگاه دارای ۲۰ نفر عضو هیأت علمی تمام وقت می باشد که ۸۷% آنها دارای مدرک دکتریph.d با رتبه استادیاری می باشند و علاوه بر آن ۳۵۰ استاد مدعو در امر آموزش همکاری می کنند که دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد می باشند.

ج) ساختار مدیریتی :

مدیریت دانشگاه شامل ریاست، معاونت آموزشی و پژوهشی، معاونت اجرایی، مدیر اداری و مالی، اداره دانشجویی و فرهنگی، اداره دانش آموختگان، اداره فناوری و اطلاعات رایانه ای و اداره پژوهش و کارآفرینی بوده که براساس تشکیلات مصوب سازمان کلیه امور دانشگاه را انجام می دهند، علاوه بر آن نهادهای فرهنگی همانند دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری، تشکل های اسلامی و دانشجویی، انجمن های علمی و کانون ها همگام با مدیریت دانشگاه در انجام رسالت خود انجام وظیفه می نمایند. ضمناً این دانشگاه دارای ۵۰ نفر کارمند رسمی، پیمانی، قراردادی و خدماتی می باشد که حداکثر مدارک آنان دکتری و حداقل دیپلم می باشد.

 

د) آزمایشگاه های عمومی، تخصصی و کارگاهها :

این دانشگاه دارای ۲۰ آزمایشگاه عمومی و تخصصی و کارگاههای آموزشی بوده که بزرگترین آن مجتمع آزمایشگاهی رازی با ۱۵۰۰ متر مربع فضا می باشد که در گروه های آموزشی : فنی مهندسی، علوم کشاورزی ، علوم پایه، معماری و علوم انسانی مشغول فعالیت می باشد.

ه) فناوری و اطلاعات :

– این دانشگاه دارای ۴ سایت رایانه ای می باشد که با نصب ۸۰ سیستم به دانشجویان خدماتی از قبیل اینترنت،امتحانات الکترونیکی،کلاسهای نرم افزارهای تخصصی رشته های کامپیوتر و عمومی سایر رشته ها خدمات می دهد.

-این دانشگاه دارای اینترنت با پهنای باند ۵ و اینترانت ۴ مگابیت بر ثانیه از شرکت مخابرات به کارکنان و دانشجویان خدمات می دهد.

-این دانشگاه با راه اندازی سیستم پاسخگویی الکترونیکی(سپاد) به کلیه درخواست های دانشجویان اعم از نامه های گواهی اشتغال به تحصیل،واحدهای گذرانده و … و همچنین سوالات آموزشی و دانشجویی و فرهنگی را از طریق الکترونیکی خدمات به دانشجویان ارائه میدهد.

و) کتابخانه :

کتابخانه پیام نور بجنورد با دارا بودن ۵۰ هزار جلد کتاب و با فضای ۱۲۰۰ متر مربع و ۲ سالن مطالعه خواهران و برادران و بخش مرجع و نشریات غنی ترین کتابخانه استان و یکی از بزرگترین کتابخانه های پیام نور کشور می باشد.

ز) هسته مشاوره :

این دانشگاه با بکارگیری استادان مجرب دارای هسته ی مشاوره ی فعال می باشد که در طول سال به دانشجویان در حوزه آموزشی، تحصیلی، عاطفی، رفتاری، مذهبی و بویژه انتخاب رشته به طور رایگان مشاوره می دهد.

ح) امکانات ورزشی و فرهنگی :

این دانشگاه با دارا بودن سالن ورزشی با مساحت بیش از ۲۵۰۰ متر مربع و تمامی تجهیزات و سالن بدن سازی و نیز سالن آمفی تئاتر و اجتماعات با مساحت ۶۵۰ متر مربع اولین دانشگاه در سطح استان می باشد.

ط) امکانات رفاهی :

این دانشگاه با دارا بودن ۱۰۰۰ متر مربع بوفه و سالن غذاخوری در طول ترم به دانشجویان با قیمت بسیار نازل غذای دانشجویی می دهد و همچنین دانشگاه با دارا بودن استادسرا در ۸ واحد مجزا به اساتید مدعو و نیز دانشجویان شهرستانی خدمات رسانی می کند. علاوه بر آن دارای بخش جداگانه ای تایپ و تکثیر نیز می باشد.

ی) وام دانشجویی :

این دانشگاه هر ترم برای پرداخت شهریه به تعداد زیادی از دانشجویان وام دانشجویی پرداخت می کند.

· آیا می دانید در این دانشگاه شما می توانید به طور همزمان در دو رشته تحصیل کنید؟

· آیا می دانید مدرک این دانشگاه دارای اعتبار بین المللی است ؟

· آیا می دانید این دانشگاه کم هزینه ترین دانشگاه است و رتبه های اول تا سوم در هر رشته از پرداخت شهریه معاف می باشند؟

· آیا می دانید بخاطر کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه ۸۰% از کسانی که در آزمونهای استخدامی قبول می شوند از دانش آموختگان پیام نور می باشند و ۷۵% کسانی که در مقطع کارشناسی ارشد آن هم در دانشگاه های معتبر دولتی روزانه قبول می شوند از پیام نور هستند؟

· دانشگاه پیام نور برای کمک به دانشجویان کم استطاعت علاوه بر پرداخت وام دانشجویی چند نفر را بصورت رایگان آموزش می دهد بنابراین با انتخاب این دانشگاه می توانید در کنار خانواده و با کم ترین هزینه با آرامش خیال خانواده و خود در یکی از بهترین دانشگاه های معتبر دولتی به تحصیل خود ادامه دهید .

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *